Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarım,

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı olarak Ankara’da dördüncüsünü düzenleyeceğimiz “Başkent Pediatri Günleri” toplantısını COVID-19 pandemisine bağlı yaşanan olağanüstü durum nedeniyle maalesef yüz yüze gerçekleştiremeyeceğiz. Üniversitemiz Yenidoğan Bilim Dalı Başkanı ve Adana Turgut Noyan Hastanesi öğretim üyesi sevgili arkadaşımız Prof. Dr. Hande Gülcan'ı çok yakın bir zamanda, aniden ve çok erken yaşta kaybettik. Üzüntümüz sonsuz ve acımız çok büyük. Biz de toplantımızı 16-17 Nisan 2021 tarihleri arasında ONLINE olarak sevgili arkadaşımızın anısına  düzenleyerek acımızı paylaşmak, kendisini anmak, kısacık ömründe gerçekleştirdiklerini sizlere anlatmak ve sevenlerini bir araya getirmek istiyoruz. Aynı zamanda bu pandemi döneminde daha da önem kazanan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanındaki önemli konularda gelişmeleri güncellemek ve deneyimleri paylaşabilmek yararlı olacaktır diye düşünüyoruz.

Bilimsel programda güncel ilgi çeken konular yanında her zaman ilgi odağı olan konulara da yer vermeyi düşünüyoruz. Bu nedenle pek çok merkezden konunun uzmanı değerli hocalarımızın katılımları ile “Güncel bilgileri pratik hayata nasıl uygulamalıyız” odaklı bir toplantı yapmayı hedefliyoruz. Toplantı programımızda konferanslar, paneller, interaktif tartışmaların yanı sıra sözlü bildirimler ve poster sunumlarına da yer verilecektir.  Sizleri toplantımıza davet etmekten büyük onur duymaktayız.

Bugünlerde birbirimizi yüz yüze değil (gönül isterdi ki eski yıllardaki gibi bir araya gelelim) ancak ekrandan görsek de mesleki bilgilerimizi artırmak ve gözden geçirmek, deneyimleri paylaşma ve tartışma fırsatı bulmak bizleri mutlu edecektir.

Katkılarınız ve katılımlarınız toplantımızı daha verimli ve daha yararlı kılacaktır, sizleri aramızda görmek dileğiyle.